מאמרים

כוח השכנוע - חלק 2

הרי ההיסטוריה מראה שאנשים אשר סחפו אומות ועמים שלמים אחריהם הביאו את אותם עמים ובכלל את העולם למצבים נוראיים ומזוויעים. מלחמות עולם, שואות, מלחמות אזרחים, משברים כלכליים, שטיפות מוח הרסניות כאלה ואחרות ועוד אלפי מקרים אשר נשכחים על ידי רוב בני האדם בשלב כזה או אחר, ובכך מאפשרים לאותם מקרים ואותן תופעות לחזור שוב ולהופיע בהווה, שיהפוך שוב לדפי היסטוריה שתשכח.

האם כישורי שכנוע להצבעות, מכירות וסחף לכיוון מסוים תמיד שליליים? ובכן, זוהי ראייה מאוד חד משמעית, אם יאמר שכן, וכמובן שכל מקרה הוא סובייקטיבי בעולם. צד אחד יהיה בעד ויאמר שמדובר בגאונות אחריה צריך לעקוב ובה צריך להאמין, בזמן שצד אחר רק יאמר שמדובר בשטיפת מוח שלילית, הרסנית אשר תביא למצב גרוחע במקרה הטוב, לאסון כללי וגורף במקרה הפחות טוב.

דבר אחד שבטוח הוא שכוח זה אכן קיים בעולם, שוכן בגופן ונפשם של אנשים מסוימים הממשיכים להופיע בשלבים כאלה או אחרים של החיים, להשאיר את חותמם עד שנשכחים ונעלמים ואנשים עם כישורים אלה מופיעים בחלקים אחרים של העולם. אם אלה מוכרי כסאות מנהל דגולים אשר קשה מאוד לשים לב אליהם בדעה העולמית, אם אלה מנהיגים פוליטיים אשר משנים את פניה של אומה שלמה, אליהם קל יותר לשים לב ובעצם לפעמים אי אפשר בכלל להתעלם, הכישרון הוא דומה, והשאלה היא לאן מפנים אותו ולשם איזו מטרה. יש לקוות שהטוב גובר על הרע בעולם, ומכך נגזר שהכוונות הטובות גוברות על הרעות.

חזרה לחלק ראשון