מאמרים

כוח השכנוע

שליטה בדעת הקהל, הבנה של איך ללחוץ על כפתורים מנטליים אשר יגרמו לאנשים לפעול בצורה כזו ולא אחרת, מעשים ומילים אשר יגרמו לאדם לקבל החלטה אשר איננה מובנית מאליה ואף אולי הפוכה מההחלטה שאותו אדם אי פעם חשב שהוא יקבל, כל אלה הם כישורים הנדמים ממש ככישורים אלוהיים. כישורים המטים את הגורל, משנים את פני המציאות ואת תכלית התודעות אליהן הם מופנים.

לשם מה כשרונות אלו טובים וחשובים להשפעה? הם שימושיים עד מאוד במסעי בחירות בקמפיינים מסוגים אלה, משמע חשובים מאוד לפוליטיקאים ומנהיגים מכל הסוגים. כישרונות אלה חשובים מאין כמותם גם לאנשי פרסום ותקשורת, אנשי יחסי ציבור ותעמולה, הרי לגרום להמון לחשוב שהוא צריך דבר מה, להאמין בכל ליבו ומיד ללכת ולרכוש אותו, להשיג אותו בכל מחיר, אלו הן השפעות שלא שונות מאוד ממה שיגרום לאדם ללכת ולהצביע בעד מנהיג מסוים על פני האחר.

מדובר על מכירת רעיון. הצורות הן רבות, אך המהות היא זהה. אם אלה עורכי דין דיני עבודה אשר מוכרים רעיונות לשופט בכדי לזכות במשפט מסוים ולהטיב עם הלקוח שלהם ואם זה אדם העובר מבית עסק אחד לבית עסק אחר ומנסה למכור כסאות מנהל חדישים אשר מקפצים במקום, מעסים את היושב ומחוברים למסכי טלוויזיה לוויניים. הכישרון הוא אותו הכישרון. שכנוע, מכירת רעיון, העלת תחושה של צורך באדם שממול ושכנוע שמדובר באמת מוחלטת שבלתי ניתנת לערעור.

אנשים רבים מפחדים ממש פחד מוות מבני אדם בעלי כישורים אלה.

המשך מאמר