מאמרים

אטימות הרת אסון - חלק 2אנשים טוענים שכבר אין על מי לסמוך. טוענים שכל הפוליטיקאים והאנשים המציעים עצמם להפוך לנציגי ציבור הינם מושחתים, בעלי אינטרסים אישיים ושאר האשמות שבהחלט אפשר לומר שבמקרים רבים מעוגנות במציאות ובמקרים מאוד מסוימים. יחד עם זאת, וויתור והרמת דגל כניעה על הדמוקרטיה זהו צעד קיצוני והרסני לשיטה, ועל כן שיש לחשוב טוב ויסודי לפני שבוחרים ללכת בנתיב לא מוכר זה.

אפילו אם נדמה שאבדה כל תקווה, שאין מועמד אחד הראוי להבחר, שבכל אחד רואים פגמים מסוימים, חשוב לזכור שאיש איננו מושלם בעולם. ישנה נטייה לחשוב שמאחר ואנשים מעמידים עצמם לתפקידים בכירים ובעלי אחראיות עצומה הם אמורים להיות חפים מכל פגם, מאין אלים היודעים הכל וכאלה שמעולם לא עשו טעות, וחשיבה זו היא מוטעית ואיננה מעוגנת בכלל בשום מציאות. בכל אדם יש פגמים מסוימים, כאלה עוזרים לו להרגיש אנושי ולהכיר התגברות על אתגרים. בין אם מוכר ריהוט משרדי ובין אם ראש ממשלה, איש איננו מושלם, ואין טעם לחכות ולצפות לנציג שכזה ועד אז לסרב לבוא ולהצביע, ולהשפיע.

הדמוקרטיה עושה פלאים בעולם, עושה פלאים בארץ ישראל. להחליט לא להצביע, פעם אחת אחרי השנייה, זו תופעה מדבקת שרק הולכת וגדלה, ומסכנת את המערך הפוליטי הנוכחי. אנשים אינם מודעים לכך, זה לא שלא אכפת להם, ותוצאות האטימות יכולות להיות הרסניות.

חזרה לחלק ראשון